Blacha Konstrukcyjna

Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich lat, umożliwiono produkcję elementów konstrukcji stalowych przy wykorzystaniu bardzo popularnego materiału, jakim jest najzwyklejsza blacha stalowa. Poddana odpowiedniej obróbce, zabezpieczeniu antykorozyjnemu oraz wyprofilowaniu, co nadaje jej wyjątkowej wytrzymałości oraz sztywności, staje się idealnym prefabrykatem stalowym do wytwarzania złożonych konstrukcji stalowych.

Oczywiście nie jest to jedyne zastosowanie blachy stalowej, gdyż jest ona także materiałem służącym do produkcji płyt warstwowych, oraz jako samodzielny element wykończenia obić ścian oraz dachów w obiektach przemysłowych. Blacha konstrukcyjna, jest idealnym materiałem do montażu szkieletu, konstrukcji stalowych oraz hal stalowych, wszędzie tam, gdzie nie oddziaływają zbyt wielkie siły naporu na materiał. W takich miejscach korzysta się już belek stalowych, które charakteryzują się większą wytrzymałością.

Najpopularniejszą jednak niezmiennie jest blacha stalowa trapezowa, służąc przede wszystkim do wytwarzania płyt warstwowych oraz pokryć dachowych. Wykonywana ze stali o wyjątkowych właściwościach, przeprofilowana w kształt trapezowy, cechuje się wyjątkową wytrzymałością na zaginanie lub tez zgniatanie. Dzięki temu też, stosowana jest coraz częściej w budownictwie przemysłowym.

Nowoczesne technologie pozwalają na zabezpieczenie blach trapezowych oraz konstrukcyjnych poprzez ocynkowanie lub też powlekanie materiałem antykorozyjnym, co sprawia, że mogą one być stosowane w miejscach, bezpośrednio narażonych na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Korzystna cena blachy stalowej sprawia, że jest ona coraz bardziej pożądanym materiałem budowlanym, stosowanym przy wykańczaniu obić ściennych lub tez dachowych konstrukcji stalowych.

Comments are closed.