Hale Stalowe

Hale stalowe to obecnie najpopularniejszy rodzaj nowo budowanych obiektów przemysłowych. Niemal każdy nowy obiekt, czy to jest hala przemysłowa, magazynowa, czy tez obiekt użyteczności publicznej, powstaje on przy użyciu technologii wykorzystującej na potęgę konstrukcje stalowe, wraz ze wszystkimi dodatkowymi dobrodziejstwami technologicznymi. Daje to przede wszystkim krótki termin realizacji inwestycji, ale także całkiem spore obniżenie kosztów w stosunku do obiektów stawianych tradycyjnymi metodami.

Szybkość realizacji inwestycji wynika z tego, iż hale stalowe, budowane są dużych rozmiarowo elementów, które po przetransportowaniu na plac budowy, łączone są ze sobą w szkielet konstrukcji hali przy pomocy śrub lub nitów. Częściej oczywiście można spotkać się z łączeniem za pomocą śrub, gdyż umożliwia to łatwiejszy demontaż tak zbudowanej hali, w przyszłości. Tak, zbudowana konstrukcja, wykańczana jest poprzez obicie ścian oraz okrycie połaci dachowych płytami warstwowymi, które posiadając wysokie zdolności izolacyjne, zapewniają panowanie wewnątrz hali odpowiednich, pożądanych przez inwestora temperatur.

Obecnie budowane hale mogą, przy tradycyjnej, jednonawowej technologii, osiągać rozpiętość do kilkunastu metrów, zaś stosując dodatkowe nawy, można niemalże dowolnie kształtować powierzchnię użytkową obiektu. Sprawia to, że ta technologia jest dla inwestorów wyjątkowo atrakcyjna, gdyż mogą oni rozmiary nowo powstającego budynku idealnie dopasować do profilu działalności na nowym obiekcie.

Jeśli jeszcze dorzucimy do tego wszystkiego, niskie koszty inwestycji, niższe niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, to zupełnie jasnym staje się to, dlaczego większość przedsiębiorców decyduje się na budowę hal stalowych zamiast murowanych.

Comments are closed.