Montaż Hal Przemysłowych

Na przestrzeni ostatnich lat, coraz częściej powstają przedsiębiorstwa oraz małe firmy zajmujące się montażem obiektów przemysłowych wykonanych w pełni ze stali. Dzieje się tak za sprawą coraz większej popularności, jaką zyskują konstrukcje stalowe, zawdzięczanej przede wszystkim niskim kosztom inwestycji, oraz wyjątkowo krótkim terminem realizacji, który w szczególnych przypadkach może trwać zaledwie trzydzieści dni.

Do prawidłowego montażu hali stalowej niezbędny jest przede wszystkim projekt konstrukcyjny, dokładnie precyzujący położenie wszystkich elementów oraz technologię ich łączenia ze sobą. Jest to bardzo istotne, gdyż w zależności od strefy śniegowej, w której znajduje się nowo budowany obiekt, projekt będzie przewidywał inny rozstaw głównych ram konstrukcji obiektu. Im większe obciążenia działające na obiekt, tym gęstsze ustawienie ram stalowych, co przekłada się oczywiście na cenę samej hali.

Montaż hali przemysłowej, w każdym przypadku wygląda podobnie. Mianowicie, pierwszej kolejności należy wykonać ławy, w których zabetonowane są podstawy pod główne filary konstrukcji, do których przy pomocy śrub, przymocowuje się ramy budynku. Tak zamocowane ramy, łączone są ze sobą przy pomocy sprzężeń ściennych oraz dachowych czy też rygli. Wszystko oczywiście jest ze sobą skręcane przy pomocy śrub, co ułatwi ewentualne rozebranie obiektu w przyszłości bez jego całkowitego zniszczenia. W następnej kolejności, kiedy podstawowy szkielet obiektu już jest wykonany, można przejść do montażu obić ściennych oraz dachowych, wykonywanych najczęściej z płyt warstwowych, zapewniających odpowiednią termoizolację budynku. Na samym końcu pozostaje tylko wykonanie obróbek blacharskich, zapewniających zabezpieczenie pokrycia dachowego, po czym można przystąpić do wykańczania wnętrza obiektu.

Comments are closed.