Obróbki Blacharskie

obróbki blacharskieBardzo istotną, jeśli nie najistotniejszą rolę w procesie budowy obiektów przemysłowych, oraz obiektów użyteczności publicznej, odgrywa solidne wykończenie pokrycia dachowego. Wykończenie to polega przede wszystkim na odpowiednim zabezpieczenie wszystkich szczelin, powstałych podczas montażu pokrycia, oraz zabezpieczeniu newralgicznych punktów na dachu takich jak kominy czy świetliki dachowe.

Podczas montażu pokrycia, w miejscach gdzie wystają w górę kominy, czy tez szyby wentylacyjne, dookoła nich pozostały drobne nieszczelności, które narażają całą konstrukcję na korozję poprzez dostanie się do środka wody pochodzącej z opadów. Aby temu zapobiec należy wszystkie te punkty zabezpieczyć poprzez dokładne zamontowanie tam obróbek blacharskich. Podstawowe obróbki blacharskie to wykonane z cienkiej blachy ocynkowanej lub pokrytej poliestrem elementy, szczelnie przylegające jednym skrzydłem do powierzchni dachu drugim natomiast na przykład do komina.

Obróbki blacharskie uszczelniają całą konstrukcję pokrycia dachowego, dzięki czemu zabezpieczają niejako całą konstrukcję budynku przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Podczas doboru oraz montażu obróbek, w pierwszej kolejności powinno się zwracać uwagę na precyzję oraz jakość ich wykonania a następnie dopiero na estetykę montażu, gdyż mają one przede wszystkie zabezpieczać a dopiero potem ładnie wyglądać – zobacz tu.

Brak wykończenia pokrycia dachowego, raczej na pewno w niedługim czasie objawi się poprzez korozję górnych partii konstrukcji budynku, która w niedługim okresie rozprzestrzeni się samoczynnie na pozostałe elementy. W związku z tym można podsumowując stwierdzić, że obróbki blacharskie są najistotniejszym elementem wykończenia pokrycia dachowego, bez których cała konstrukcja narażona jest na zniszczenie.

 

Comments are closed.