Płyty Warstwowe

płyty PIRNowopowstałe budynki i obiekty przemysłowe, których szkielety zostały wykonane w pełni ze stalowych prefabrykatów, wykańczane z zewnątrz są najczęściej przy użyciu płyt warstwowych. Płyty te składają się także ze stali, nie mniej jednak w ich przypadku, głównym elementem jest rdzeń, który może być wykonany z wełny mineralnej, pianki poliuretanowej, lub też ze styropianu, który jest obustronnie otoczony blachą stalową, najczęściej trapezową, dodatkowo zabezpieczoną przed korozją poprzez obustronne ocynkowanie, bądź też powlekanie materiałami koloryzującymi o właściwościach antykorozyjnych.

Dzięki zastosowaniu różnego materiały wyjściowego do produkcji rdzenia płyty warstwowej, umożliwia się uzyskiwanie pożądanych właściwości termoizolacyjnych ścian budynku. W przypadku hal typowo magazynowych, nie jest przecież wymagana aż taka izolacja termiczna jak w przypadku obiektów użyteczności publicznej. Dlatego też możliwe jest dowolne kształtowanie kosztów wykonanego obicia ścian oraz pokrycia dachowego – zobacz.

Płyty warstwowe z rdzeniem z pianki poliuretanowej cechują się dużą sztywnością oraz dobrą termoizolacją, co pozwala na wykorzystywanie ich w obiektach przeznaczonych do użytku publicznego, takich jak hipermarkety. Zaś płyty wykorzystujące wełnę mineralną, która nie dość, że posiada właściwości izolacyjne oraz wygłuszające, to jeszcze jest materiałem ognioodpornym, idealnie nadają się na wykończenie ścian hal produkcyjnych w wielu gałęziach przemysłu, w tym także hutnictwa. Ostatni rodzaj rdzenia, czyli styropian najczęściej jest wykorzystywany w budynkach typowo magazynowych, gdyż posiada on gorsze od pianki poliuretanowej właściwości izolacyjne oraz jest mniej sztywnym materiałem.

Płyty warstwowe, stanowią idealny sposób na wykańczanie hal stalowych oraz różnego rodzaju konstrukcji. Ich niska cena, oraz wyjątkowa prostota montażu sprawiają, że są jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych w budownictwie.

Comments are closed.