Projekty Hal Stalowych

Jednym z najważniejszych, jeśli nawet nie najważniejszym elementem, od którego należy rozpocząć każdą inwestycję związaną z budową hali stalowej, jest profesjonalnie wykonany projekt hali. Bez projektu nie ma mowy a jakiejkolwiek budowie, gdyż po pierwsze, nikt nie uzyska zgody w urzędzie miasta, stosownym do lokalizacji planowanej inwestycji, ale przede wszystkim hala stawiana bez projektu, na przysłowiowego wariata, to marnotrawstwo funduszy, gdyż taki obiekt nie będzie spełniał swoich funkcji, a co gorsza będzie bardzo niebezpieczny dla ludzi w nim przebywających.

Projekt hali jest tym elementem, dzięki któremu możemy zapewnić bezpieczeństwo całej konstrukcji oraz jakość i solidność obiektu. To właśnie projekt przewiduje wszystkie obciążenia mogące potencjalnie działać na budynek, dlatego też dla każdego obiektu powinien powstać indywidualny projekt uwzględniający nawet taki element jak lokalizacja budynku w danej strefie śniegowej, gdyż zależnie od tej strefy, których w naszym kraju rozróżniamy cztery, budynek musi cechować się innymi właściwościami wytrzymałościowymi na napór dużej masy obciążeniowej na dach obiektu.

klapy dymoweNie przestrzeganie w kwestii budowy obiektów przemysłowych, podstawowych zapisów prawa budowlanego, może się skończyć wielką katastrofą, taką jak chociażby zawalenie się dachu międzynarodowej hali targowej w Katowicach, w styczniu 2006 roku.

Dlatego też tak istotnym elementem jest projekt uwzględniający wszystkie niebezpieczne czynniki, mogące negatywnie wpłynąć na ogólne bezpieczeństwo konstrukcji. Posiadając profesjonalnie przygotowany projekt konstrukcyjny, zyskuje się pewność, że każda ekipa budowlana, będzie miała solidne podstawy do wykonania montażu hali przemysłowej tak, aby spełniała ona wszystkie wymagania wyraźne opisane w prawie budowlanym oraz normach europejskich, również wymogi przeciwpożarowe (instalacja klap dymowych – www)

 

Comments are closed.