Systemowe Hale Stalowe

Wśród wszystkich obecnie wznoszonych hal stalowych, na szczególną uwagę zasługują hale systemowe. Ten typ hali cechuje się przede wszystkim powtarzalnością głównych elementów konstrukcji, co sprawia, że inwestor może praktycznie dowolnie kształtować powierzchnię użytkową hali. Praktycznie, gdyż w rzeczywistości nie będzie on w stanie przedłużyć obiektu o jeden metr, tylko o tyle ile wynosi, przewidywany w projekcie rozstaw modułów hali, czyli głównych ram, tworzących szkielet całej konstrukcji.

Dzięki zastosowaniu technologii modułowych, możliwe jest także nieograniczone manipulowanie powierzchnią użytkową obiektu. To znaczy, że nawet po roku użytkowania obiektu, można pokusić o jego powiększenie lub tez pomniejszenie, w zależności od indywidualnych potrzeb. W tym celu, wystarczy dokupić odpowiednie elementy u producenta a następnie po częściowym demontażu, polegającym na odmontowaniu ramy czołowej, dostawić dodatkowe moduły hali, które należy znów zakończyć ramą czołową. Cała operacja nie należy do skomplikowanych i czasochłonnych, przez co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców, których nie stać od razu na postawienie dużego obiektu.

Mając świadomość, iż w przyszłości, może być konieczne rozbudowanie hali o dodatkowe metry, powinno się korzystać właśnie z technologii modułowych hal przemysłowych, umożliwiających takie rozbudowy – czytaj dalej.

Kolejnym atutem systemowych hal przemysłowych jest lekkość elementów używanych do tworzenia konstrukcji, dzięki czemu nie ma konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu budowlanego, którym dysponują tylko potężne korporacje budowlane. Do budowy potrzebny jest tylko niewielki podnośnik dźwigowy, umożliwiający ustawianie wysoko położonych elementów konstrukcji, zaś całą resztę, czyli rygle oraz sprzężenia z powodzeniem można zamontować ręcznie, z racji ich wyjątkowo małej wagi.

Comments are closed.